Hakkımızda

Fora adıyla 1996 yılında İstanbul’un incisi Şile’nin Küçük Liman Mevkii’nde, ufak salaş bir kapalı alanda faaliyete başlayan işletmemiz; günümüzde de yöresel balıklara lezzet vererek, siz değerli dostlarımızın beğenisine sunmaktadır.  Gelişime ve yenilenmeye açık vizyonuyla bugün; 100 m² kapalı alan, 700 m² denize sıfır açık alanı, ahşap iskelesi ve profesyonel kadrosuyla, her anında kendisini özel hissedecek misafirlerini ağırlamaktadır.

Denize sıfır masalarımızda 100 kişi, toplam 300 kişiye hizmet verebilmekteyiz. Mavi ile yeşilin birleştiği muhteşem Şile manzarası eşliğinde, balık ve diğer deniz ürünlerinin yanında özenle hazırlanan mezelerimiz, en taze şekilde siz değerli misafirlerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Fora; kendine has özgün lezzetlerine ve mutfak kültürüne derin bir tutku ile bağlıdır. Bu köklü mutfak kültürünün temelini oluşturan ve kişilik kazandıran birçok ürünü yerel üretici dostlarından temin eder. Açıkçası;  Fora’da satın alma süreçleri endüstriyel düzeyde yapılmaz. Yerel üretici ve tedarikçiler desteklenir. Bu felsefeyle siz mutfak dostlarına her mevsim taze, lezzetli deniz ve ot ürünleri sunabildiği sürdürülebilir ve sağlıklı bir düzen oluşturmuştur. Bu sürecin en güzel örneği olarak, Şile palamudunu en taze yiyebileceğiniz tek mekân olduğumuzun her zaman güvencesini verebiliriz.

Bütün bunların yanında Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında günlük 150 kişiye özel, misafirlerimize iskelede plaj hizmeti vermekteyiz. Kendine özgü yapısı ve girişiyle Şile plajlarının kalabalığından uzak, dalgasız ve muhteşem iskelemizle siz değerli misafirlerimizi rezervasyonla konuk etmekteyiz.